Piątek, 23 II 2018 r.
Nr 36/2018 (2375)
indeks alfabetyczny |
A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  R  S  Ś  T  U  W  V  Z  Ź  Ż 
wydanie z wybranego dnia | najczęściej czytane | najlepiej oceniane | zmień rozmiar czcionki | terminy i wydarzenia | kanał RSS
 


14 marca 2017 r.

ZUS i MF zaczynają współpracę ws. e-usług

Ministerstwo Finansów i Zakład Ubezpieczeń Społecznych będą ściśle współpracować w celu stworzenia nowego standardu e-usług w Polsce. W porozumienia z 13 marca br. obie strony zobowiązały się do ścisłej kooperacji. Instytucje deklarują, że będą dążyć do tego, aby administracja publiczna była skuteczniejsza i przyjaźniejsza obywatelom.

Uwaga: artykuł który czytasz ma ponad 3 miesiące.

R E K L A M A

Umowę podpisali w poniedziałek Mateusz Morawiecki i prof. Gertruda Uścińska, czyli szef resortów rozwoju i finansów oraz prezes ZUS.

– Naszym celem jest rozwój e-usług w administracji publicznej oraz wymiana informacji w ramach międzyresortowych usług elektronicznych. Będziemy podejmować wszelkie działania aby pogłębić wzajemną dobrą współpracę w tym zakresie – zadeklarował wicepremier Morawiecki.

Zdaniem prof. Uścińskiej, istotne jest również to, aby instytucje obsługujące miliony Polaków stanowiły dobry przykład i wzór wprowadzania e-usług – zarówno w zakresie podatków, jak i składek na ubezpieczenia społeczne.

– Podatki i składki na ubezpieczenia społeczne towarzyszą nam przez całe życie, ważne więc by wprowadzić standard elektronicznej obsługi, która usprawni kontakt obywateli z administracją publiczną – zapewnia prof. Uścińska.

Obie instytucje zamierzają nie tylko pracować nad budową nowych portali e-sług, ale też prowadzić wspólne działania dotyczące przetwarzania oraz przechowywania danych. Zgodnie z porozumieniem, służby informatyczne mają wymieniać się informacjami i doświadczeniem dotyczącymi budowy i działania systemów informatycznych.

mp



Copyright © TaxNet Sp. z o.o. w Tychach